HAKKIMIZDA

Pazar geliştirme ve müşteri memnuniyeti gibi çağdaş işletmecilik çabalarının başvurduğu yöntemlerin ilk sıralarında yer alan promosyon çalışmaları, sektör ve ölçek ayırmaksızın tüm işletme ve kurumların hedef kitle olarak varsayıldığı çok büyük ve dinamik bir sektörün daha ortaya çıkmasını sağlamıştır: Promosyon Sektörü.

Hem sunduğu ürün ve hizmetlerin çeşitliliği, hem de hedef kitle ve müşteri sayısı açısından kıyaslandığında, sınırları zor tespit edilebilen bu sektörün tüm dünyada büyüklüğü, günümüzde tahminlerin ötesinde şaşkınlık yaratabilecek boyutlara ulaşmış durumdadır.

Kuruluşu 70'li yıllara uzanan ve 1982 yılından bu yana anonim şirket olarak faaliyetlerini sürdüren HESAŞ A.Ş., bu sektörün Türkiye ve yakın çevresindeki yatırımları ve portföyü en büyük kuruluşu olma yanında, ulusal pazarda promosyon sektörünün oluşmasında temelleri atmış, eğilimleri ve standartları belirleyen bir lider durumundadır.

Üretiminin büyük bölümü promosyona yönelik olmasına rağmen, sahip olduğu teknik imkanlar ve sunduğu kalite seviyesi ile otomotiv, beyaz eşya ve dayanıklı tüketim malları gibi sektörlere de çeşitli ürünler sağlamakta ve yan sanayi olarak hizmet vermektedir.

HESAŞ A.Ş. son yıllarda dış pazarlara açılma konusunda yaptığı çalışmaların sonucu olarak, yirmiden fazla ülkeye ihracat yapmakta, ve uluslararası pazarda ürün çeşitliliği, kalite ve fiyat açısından rahatlıkla rekabet edebilmektedir. Toplam satışlarının yaklaşık %40\'ını ihracat olarak gerçekleştirmekte ve bu oran her yıl hızla artmaktadır. Bu da HESAŞ A.Ş.'nin hedeflerinden biri olan uluslararası bir marka olma yolunda başarıyla ilerlediğinin bir göstergesidir.

Çağdaş ve müşteri beklentilerine uygun ürün tasarımı konusunda, dünya çapında kabul gören ve talep edilen ürünler geliştirmiş ve geliştirmekte olan HESAŞ A.Ş., mevcut ürün portföyünü her yıl yurt içi ve yurt dışı ihtisas fuarlarında sergilemekte ve tanıtmaktadır. Sektördeki öncü konumunun bir gereği olarak PSI, PPAI ve PROMOTA gibi promosyon sektörüyle ilgili uluslararası organizasyonların üyesi olmakla birlikte, yurt içinde sektörün sorunlarının çözüm platformu olarak oluşturulan bir dernek olan PROMOTÜRK'ün kurucu üyesidir.